9 dowodów na wyższość
18
- marzec
2021
Posted By : Twoj Kolega
Możliwość komentowania 9 dowodów na wyższość została wyłączona
9 dowodów na wyższość

Okazuje się, że niemało osób, które są lub były związane z WSHiR (studenci, pracownicy, współpracownicy), wcześniej uczyło się w szkołach pomaturalnych.

Z ich opinii wynika, że szkoda czasu  na dwuletnią szkołę po liceum czy technikum, kiedy w zaledwie rok dłużej można zdobyć wyższe wykształcenie i tytuł – w naszym przypadku – licencjata.  Niesie to za sobą wiele korzyści, a te najbardziej praktyczne to:

 1. EDUKACJA. Wykształcenie wyższe to nieograniczona w czasie możliwość dalszej edukacji, dostęp do studiów nie tylko magisterskich, ale i podyplomowych, gdzie w jeden rok można formalnie przekwalifikować się i mieć nowy zawód.     

2. WYŻSZE ZAROBKI. Wykształcenie wyższe to wyższe zarobki, łatwiejszy awans w pracy.                       

3. DŁUŻSZY URLOP. Wykształcenie wyższe to prawo do 26 dni urlopu wypoczynkowego szybciej o 2 lata. Zgodnie z Kodeksem Pracy trzeba mieć przynajmniej 10-letni staż pracy, aby w roku kalendarzowym mieć 26 dni płatnego urlopu.  Ukończenie szkoły policealnej daje 6 lat stażu pracy, ukończenie studiów wyższych – 8 lat.

4. DODATKOWE PIENIĄDZE. Będąc studentem WSHIR, można dostawać stypendia i zapomogi – dla bezrobotnych i mało zarabiających jest stypendium socjalne, dla niepełnosprawnych stypendium specjalne, a dla osób ze średnią ocen 4,25 i wyższą – stypendium naukowe. Dodatkowo  raz na semestr można zwracać się o zapomogę. Jest możliwość pobierania wszystkich stypendiów  jednocześnie. Kwoty z pierwszego półrocza 2013 roku są umieszczone w naszym kalkulatorze studiów na stronie www.kalkulatorstudiow.pl .    

5. ZNIŻKI NA LEGITYMACJĘ. Posiadanie legitymacji studenckiej to zniżki na różne usługi w całym kraju, nie tylko  dla osób do 26 roku życia. W Poznaniu student w każdym wieku może na przykład jeździć tramwajami i autobusami o połowę taniej. MPK oferuje też – jeszcze tańszą – specjalną studencką sieciówkę na 5 lub 10 miesięcy.

6. AWANS. Wyższe wykształcenie to także awans społeczny.

7. OPIEKUN. Podczas studiów łatwiej o mentora ze środowiska praktyków czy naukowców akademickich.

8. SZERSZE HORYZONTY. Studiowanie to większy dostęp do nowinek naukowych i technicznych, większa wiedza czego szukać, jakie stawiać pytania i gdzie szukać odpowiedzi na nie.  

9. ROZWÓJ. Nacisk na rozwój studenta intelektualny, zawodowy i osobisty, a nie tylko zawodowy .

Z dużym przekonaniem ZAPRASZAMY.  Rekrutacja na studia w WSHiR trwa do 31 października 2013 r.,  nie ma opłaty wpisowej, należy tylko dostarczyć dokumenty i podpisać umowę, ewentualnie złożyć jednocześnie podania i dokumenty związane ze stypendium socjalnym (dla mało zarabiających i bezrobotnych)  i specjalnym (dla niepełnosprawnych). 

f: geralt / pixabay

Category: