Ponad 50% Polaków płaci bezgotówkowo
15
- marzec
2018
Posted By : Twoj Kolega
Możliwość komentowania Ponad 50% Polaków płaci bezgotówkowo została wyłączona
Ponad 50% Polaków płaci bezgotówkowo

Zachęca nas do tego wygoda, bezpieczeństwo i oszczędność czasu, który wcześniej spędzaliśmy na wielokrotnych wycieczkach do odpowiedniego bankomatu.

W naszym kraju w obiegu znajduje się prawie 38 milionów kart płatniczych. Duża część z nich, bo aż 85% jest już przystosowana do płatności zbliżeniowych, z czego często korzystamy. Badania pokazują, że polubiliśmy tę formę płatności znacznie bardziej niż mieszkańcy sąsiednich krajów. Choć liczba punktów gdzie możemy zapłacić kartą, z każdym miesiącem się zwiększa, to nadal wiele jest w tym temacie do zrobienia. Najczęściej narzekamy na niemożność skorzystania z tej formy płatności w punktach usługowych oraz prywatnych gabinetach lekarskich. Polski konsument jest coraz bardziej świadomy bezpieczeństwa, wygody oraz wolności, jaką daje korzystanie z płatności bezgotówkowych. Zresztą ten trend od kilku lat jest widoczny na niemal całym świecie.

Cenimy sobie także większą niż wcześniej możliwość szybkiej kontroli finansów, chociażby poprzez błyskawiczny wgląd w historię transakcji przeprowadzonych na naszym koncie bankowym. Mamy zaufanie do tego środka płatniczego i traktujemy go jako coś absolutnie naturalnego, bez czego właściwie nie wyobrażamy sobie już codziennego funkcjonowania. Jesteśmy także otwarci na nowinki technologiczne, które będą pozwalały nam dokonywać płatności na inne nowoczesne sposoby. Zastąpienie PIN-u odczytami biometrycznymi, czy płatności wykonywane z pomocą części garderoby to tylko nieliczne z nowości, które możemy mieć możliwość testować w kolejnych latach.

Category: