Korzysta z nich już ponad półtora miliona naszych rodaków. Co sprawia, że wolą oni firmy pożyczkowe zamiast banków? Sprawdźmy!
Wydaje się, iż najważniejszym kryterium w tym miejscu jest bardzo łatwa dostępność oferowanych rozwiązań pożyczkowych. Zadłużenie się poprzez smartfon czy internet jest błyskawiczne i nie wymaga żadnych dodatkowych aktywności. Pewnie dlatego najwięcej wśród korzystających z tego rozwiązania jest osób młodych do 30 roku życia w znacznej mierze stanu wolnego. Z racji swojej sytuacji często posiadają oni mniej zobowiązań niż osoby będące w stałych związkach czy małżeństwach. Najczęściej mieszkają w małych i średnich miastach i zarabiają w okolicach 3000 zł.
Pożyczają oni kwoty do 1000 zł najczęściej na bieżące potrzeby, zakup produktów w sieci po promocyjnych cenach oraz sprzęt RTV, agd, smartfony, komputery czy wakacyjne wyjazdy. Wartość takich zadłużeń w Polsce szacowana jest na 5 miliardów złotych. A w ciągu ostatniego roku liczba takich szybkich pożyczek przez komórkę wzrosła ponad 30%. Pożyczki online są znacznie szybsze w przeprowadzeniu, nie musimy przekładać zaświadczeń z pracy oraz nigdzie wychodzić.
Wszystko załatwiamy przez komputer albo smartfon i w krótkim czasie możemy cieszyć się gotówką na nasze wydatki. To sprawia, że młodzi ludzie żyjący szybko i lubiący mieć wszystko na już wybierają je znacznie częściej niż tradycyjne kredyty zaciągane w bankach, gdzie procedury są z zasady znacznie bardziej skomplikowane. Większość konsumentów, która zdecydowała się na skorzystanie z takiego rozwiązania w roku 2017, swoje pożyczki spłaciła.
(Fot. nattanan23 / pixabay / CC0)