Czy terminal się opłaca?
05
- kwiecień
2019
Posted By : Twoj Kolega
Możliwość komentowania Czy terminal się opłaca? została wyłączona
Czy terminal się opłaca?

Coraz więcej firm, przedsiębiorców i lokali usługowych wprowadza terminale – np. lekarze, fryzjerzy, salony kosmetyczne, dentyści itd. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego warto.

Prowadząc jakikolwiek biznes, warto zastanowić się nad wprowadzeniem terminala – Polacy coraz chętniej płacą kartą i nie noszą ze sobą gotówki. Obserwujemy szybki rozwój technologii, a zatem na rynku wciąż pojawiają się nowoczesne urządzenia – smartfony, laptopy, ale także terminale płatnicze. Inwestycja w te drugie może przynieść wiele korzyści.

Terminal płatniczy pozwala zapłacić kartą płatniczą, co z punktu widzenia klientów jest wielką wygodą. Rozwiązanie to jest szybkie i bezpieczne, ale przede wszystkim wygodne – nie trzeba nosić przy sobie gotówki, martwić się o drobne itd. Wreszcie również przedsiębiorcy zmienili swoje podejście do płatności bezgotówkowych i zrozumieli, że to naprawdę się opłaca.

Zaletami terminali jest także prosta obsługa, możliwość wynajęcia urządzenia lub otrzymania go bezpłatnie do przetestowania. Obecnie prawie każdy ma konto bankowe i kartę do niego. W większości punktów handlowych znajdują się zaś terminale płatnicze – sytuacja ta sprawiła, że przedsiębiorcy musieli się dostosować i odpowiedzieć na oczekiwania klientów. Posiadanie terminala to jeden z aktualnych trendów.

KKw, fot.Oliver22/Pixabay

Category: