Blockchain już niedługo dostępny dla wszystkich
28
- sierpień
2017
Posted By : Twoj Kolega
Możliwość komentowania Blockchain już niedługo dostępny dla wszystkich została wyłączona
Blockchain już niedługo dostępny dla wszystkich

Firmy Intel i Microsoft planują wprowadzić na rynek platformę Coco. Dzięki niej wszystkie firmy mogłyby w prosty sposób posługiwać się technologią blockchain.

Blockchain jest nowoczesnym systemem pozwalającym na bezpieczne przechowywanie i przesyłanie danych zamieszczonych w sieci. Technologia ta pozwala obsługiwać wszelakie transakcje, głównie związane z handlem oraz rynkiem walut, bez udziału osób trzecich (np. instytucji zaufania publicznego). W uproszczeniu jest to ogromna baza danych, która zwiększa bezpieczeństwo firm.

Potencjał blockchain jest ogromny, jednak do tej pory przedsiębiorcom trudno było z niego korzystać. Większość z nich wciąż obawia się takiej technologii, przez co system ten nie jest w stanie się rozwijać. Firmy Microsoft i Intel postanowiły to zmienić, łącząc swoje siły i przygotowując specjalny projekt o nazwie Coco. Takim mianem określono nowoczesną platformę programistyczną.

Specjaliści biorący udział w projekcie zadbali przede wszystkim o to, by platforma Coco była łatwo dostępna dla wszystkich. Dzięki niej każde przedsiębiorstwo zdoła wykorzystać potencjał technologii blockchain, posługując się nią bez żadnych problemów. Coco ma być rozwiązaniem tanim i łatwym. Z jego pomocą każde przedsiębiorstwo w krótkim czasie utworzy dla siebie odpowiedni system blockchain.

Przedsiębiorcy, którzy zainteresują się platformą Coco i możliwością wykorzystania blockchain, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Microsoft i Intel planują ją wprowadzić dopiero w przyszłym roku.

Category: