Weto Andrzeja Dudy wpłynęło na wartość polskiej waluty
31
- lipiec
2017
Posted By : Twoj Kolega
Możliwość komentowania Weto Andrzeja Dudy wpłynęło na wartość polskiej waluty została wyłączona
Weto Andrzeja Dudy wpłynęło na wartość polskiej waluty

24 lipca 2017 r. prezydent Andrzej Duda ogłosił weto dot. dwóch ustaw. Błyskawicznie zmieniło ono wartość polskiej waluty.

Weto dotyczy głównie ustawy o Sądzie Najwyższym, która spotkała się z ogromną falą krytyki ze strony społeczeństwa. Decyzja o niepodpisaniu tej ustawy przez prezydenta automatycznie wzmocniła złotówkę. Jej notowania względem popularniejszych walut znacząco się poprawiły, z czego Polacy powinni być zadowoleni. Zmiana ta może być niezwykle korzystna, szczególnie ze względu na to, iż w ostatnich tygodniach wartość złotówki cały czas spadała.
Pozytywne notowania złotówki ucieszyły przede wszystkim inwestorów.

Firmy i osoby działające na rynku walutowym mogą wreszcie spać spokojnie, nie obawiając się utraty większych pieniędzy. Decyzja o prezydenckim weto już w ciągu kilku minut zmieniła bowiem notowania złotówki. W tej chwili kurs wymiany walut obniżony jest już o 2-3 grosze, a istnieje spora szansa na to, że wciąż będzie się on zmieniać. Dolar kosztuje więc na tę chwilę 3,63 zł. a euro – 4,23 zł. Frank szwajcarski wyceniono natomiast na 3,84 zł. Spadki może nie są gigantyczne, ale i tak pozytywnie zmienią sytuację polskich inwestorów.

Wszelkie zmiany polityczne zachodzące w kraju oddziałują mocno na sytuację państwowej waluty. Przez panujący w Polsce gigantyczny konflikt dot. ustawy o Sądzie Najwyższym złotówka była bezustannie przeceniania i traciła swoją i tak niewielką wartość. Weto prezydenckie cofnęło na szczęście te zmiany i póki co pozytywnie zadziałało na notowania waluty.

Category: