Rynek otwiera się na pracowników księgowych
20
- czerwiec
2017
Posted By : Twoj Kolega
Możliwość komentowania Rynek otwiera się na pracowników księgowych została wyłączona
Rynek otwiera się na pracowników księgowych

Znany portal zajmujący się polskim światem biznesu przeprowadził ostatnio interesujący wywiad z finansistą Andrew Hardingiem.

Ekspert przekonywał, że w najbliższej przyszłości zmieni się obraz księgowości. Do tej pory zajmujące się nią osoby odpowiedzialne były wyłącznie za finansową administrację. Do ich obowiązków należało głównie przygotowywanie rozliczeń, przez co nie wpływały one znacząco na funkcjonowanie biznesu. Teraz ma się to zmienić.

Według dyrektora wykonawczego CIMA finanse są „krytycznym obserwatorem biznesu”. Analiza księgowości może pozwolić managerom firm podejmować lepsze decyzje. Księgowi powinni pozyskiwać nie tylko informacje finansowe, ale też kontrolować to, co dzieje się poza ich biznesem, by lepiej zobrazować całą sytuację. Wymaga to jednak od nich posiadania dodatkowych umiejętności.
Nowocześni księgowi coraz częściej są więc po części przedsiębiorcami. Znają zasady funkcjonowania biznesu i potrafią wskazać potrzeby firmy, dla której pracują. Nie bez znaczenia są też ich umiejętności perswazyjne. Księgowi, odpowiedzialni za wykonywanie statystyk firmowych, muszą tak je zaprezentować, by zostały one pozytywnie odebrane przez partnerów biznesowych czy klientów. Powinni nauczyć się przekonywać innych do swoich racji.
Rachunkowość przestaje być zamkniętą dziedziną, a zaczyna łączyć w sobie elementy zarządzania przedsiębiorstwami. Już dziś finansiści stają się liderami biznesu. Jak twierdzi Andrew Harding, to ten trend będzie utrzymywać się przez najbliższe lata.

(Fot. Free-Photos / pixabay / CC0 )

Category: