Najlepsze szkoły ekonomiczne w Polsce
20
- czerwiec
2017
Posted By : Twoj Kolega
Możliwość komentowania Najlepsze szkoły ekonomiczne w Polsce została wyłączona
Najlepsze szkoły ekonomiczne w Polsce

Pracodawcy, którzy mają zamiar zatrudnić młodych ekonomistów, powinni zainteresować się uczelniami działającymi w Krakowie, Warszawie oraz Wrocławiu.

Ubiegły rok akademicki
W tych trzech miastach od lat funkcjonują uczelnie kształcące tysiące młodych ludzi. Badania przeprowadzone nad ubiegłym rokiem akademickim wskazały, iż wśród studentów największą popularnością cieszyły się: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. W tych placówkach o swoje wyższe wykształcenie walczyło ponad 3 tys. uczniów.

Teraźniejszy rok akademicki
Analiza obecnego, kończącego się już roku akademickiego dała podobne wyniki. Studenci różnych kierunków ekonomicznych – ekonomii, finansów i rachunkowości, logistyki oraz zarządzania – wybierali głównie uczelnie mieszczące się w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Do najważniejszych miast kształcących przyszłych ekonomistów dołączył jeszcze Poznań. W tym mieście, w obecnym roku akademickim, uczyło się ponad 25 tys. studentów – więcej, niż w samym Krakowie (24 576).

Cztery polskie miasta (Warszawa, Kraków, Wrocław i Poznań) mogą liczyć na to, że przedsiębiorcy wśród ich mieszkańców będą szukać dla siebie specjalistów z branży ekonomicznej. Jest to cenna informacja również dla przyszłych studentów. Wybierając dla siebie uczelnię, powinni zastanowić się nad kształceniem w jednym z tych czterech miast. Etaty dla absolwentów kierunków ekonomicznych cały czas ulegają wzrostowi i w najbliższej przyszłości na pewno nie będzie ich brakować.

Category: