Mnóstwo chętnych na kierunek „finanse i rachunkowość”
31
- lipiec
2017
Posted By : Twoj Kolega
Możliwość komentowania Mnóstwo chętnych na kierunek „finanse i rachunkowość” została wyłączona
Mnóstwo chętnych na kierunek „finanse i rachunkowość”

Trwa rekrutacja na studia. Na wielu uczelniach zakończyła się już jej pierwsza tura, która pokazała, jakie kierunki interesują obecnie młodych ludzi.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zebrała już dokumenty od osób zainteresowanych kształceniem się na jej oddziałach. Krzysztof Szwejk, rzecznik prasowy uczelni wskazał, iż w tym roku najpopularniejszym kierunkiem studiów są „finanse i rachunkowość”. Zgłosiło się na niego ponad 1000 młodych ludzi, którzy zawalczyli o 120 wolnych miejsc. Na jedno miejsce przypadło więc ok. 8 chętnych.
W zeszłym roku akademickim rekrutacja na SGGW przyniosła zupełnie inne wyniki. Wtedy najwięcej osób zgłaszało się na studia dietetyczne, które w Polsce mocno się ostatnio spopularyzowały. O jedno wolne miejsce na tym kierunku walczyło ok. 10 osób. „Finanse i rachunkowość” uplasowały się natomiast na drugiej pozycji pod względem popularności. Teraz zastąpiła je „turystyka i rekreacje”.
Liczba kandydatów chcąca kształcić się na SGGW w Warszawie wyniosła w tym roku ponad 14 tysięcy. Jest ona zbliżona do tej, którą wyznaczono w roku poprzednim. Dla uczelni oznacza to natomiast, że jeden na 14 kandydatów chce studiować „finanse i rachunkowość”. Zdecydowanie jest to obecnie najbardziej opłacalny i rozwojowy kierunek, który daje szansę na zdobycie dobrej pracy.
Kandydaci, którzy nie dostaną się na studia do SGGW w pierwszej turze, zawsze będą mogli spróbować swoich sił w rundzie drugiej. Muszą jednak liczyć się z tym, że najbardziej oblegane kierunki będą już zapełnione.

Category: