Gdzie warto robić codzienne zakupy?
18
- wrzesień
2018
Posted By : Twoj Kolega
Możliwość komentowania Gdzie warto robić codzienne zakupy? została wyłączona
Gdzie warto robić codzienne zakupy?

Ceny produktów spożywczych oraz chemii gospodarczej rosną – co do tego nie ma najmniejszych nawet wątpliwości. W kolejnych miesiącach może być jeszcze gorzej. Dlatego już dzisiaj warto dowiedzieć się gdzie robić zakupy, by nie przepłacać?

Według ostatnio przeprowadzonych badań sieć Biedronka oferuje najlepsze ceny. Jednakże po większe zakupy obejmujące zarówno produkty spożywcze, jak i przemysłowe warto wybrać się do sieci Auchan. Respondenci podkreślają także że obsługa jest zdecydowanie milsza w małych lokalnych sklepach. Każdy Polak zna średnio 16 marek sieci handlowych, a w przeciągu ostatnich 30 dni korzystał z usług pięciu z nich. To naprawdę sporo i w tej sytuacji nie dziwi fakt, iż sieci handlowe walczą o klientów coraz większą ilością przeprowadzanych promocji.

Marki dbają także o to, aby znacząco wyróżniać się na tle konkurencji. Jeśli chodzi o niskie ceny, to najlepiej oceniana jest tutaj Biedronka, na drugim miejscu znajdziemy Kaufland, a trzecią pozycję zajmują ex equo Tesco oraz Lidl. Jednak te sieci wybieramy na mniejsze bardziej codzienne zakupy. W przypadku większych zakupów, wśród których oprócz artykułów żywnościowych znajduje się także chemia gospodarcza, wybieramy Auchan, Tesco oraz Kaufland. Najwyżej oceniana jest obsługa małych lokalnych sklepów, a jeśli weźmiemy pod uwagę sieci, to wygrywa Piotr i Paweł oraz Społem. Ten wynik powinien dać do myślenia innym sieciom handlowym, ponieważ okazuje się, że niskie ceny to nie wszystko i w temacie obsługi można jeszcze naprawdę sporo poprawić.

Autor: MM/ fot. gonghuimin468 / Pixabay

Category: